Welcome to Delicate template
Header
Just another WordPress site
Header

11.12.2015 – Pożar – Zakład Produkcyjny “Gelg”

Grudzień 30th, 2015 | Posted by Remigiusz Bilski in 2015 | Interwencje

W piątek 11 grudnia o godz. 17.56 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze narzędziowni w firmie Gelg w miejscowości Ćmachowo gm. Wronki.

Dyżurny Stanowiska Kierowania w Szamotułach natychmiast do zdarzenia zadysponował trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach, trzy zastępy OSP Wronki, jeden zastęp OSP Amica, OSP Jasionna, OSP Ostroróg oraz OSP Binino. 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali pożar odpadów produkcyjnych, które znajdowały się przy kotłowni. Pracownicy opuścili halę przed przybyciem zastępów SP i znajdowali się na zewnątrz. Prąd na terenie zakładu został rozłączony przez pracowników za pomocą wyłącznika p.poż. prądu.

Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, podaniu trzech prądów gaśniczych w natarciu na palące się materiały, przewietrzeniu pomieszczeń oraz zabezpieczeniu otworu po spalonej bramie za pomocą plandeki.

Spaleniu uległa brama do narzędziowni, z powodu wysokiej temperatury uszkodzeniu uległy: instalacja elektryczna, instalacja powietrzna, maszyna – kombajn ślusarski MAZAK.

W działaniach gaśniczych trwających 1 godz. 40 min brało udział 10 zastępów (36 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.


Opracował: sekc. Łukasz Kawka

Foto:OSP Wronki

 

 

You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 Responses are currently closed, but you can trackback.